top of page

Yüz estetiği
Yüz germe ameliyatı alın germe ameliyatı Zımpara (dermabrazyon)(mikrodermabrazyon)

Yüz germe ameliyatı (facelift)
Yüz germe ameliyatı (facelift) sarkan yüz derisinin, boyun derisinin gerilmesi, aşırı yağların alınması yüz derisini asan yapıların sıkılaştırılmasını içeren estetik cerrahi ameliyatıdır.

Yüz germe ameliyatı (facelift) ne kadar sürer?
1-3 saat

Yüz germe ameliyatında (facelift) neler yapılır?
Genellikle kulakların önündeki doğal çizgi ve şakalardan başlayan kesi kulak arkasına dönülerek tamamlanır. Bu kesi kullanılarak yüz ve boyun gerilir.

Yüz germe ameliyatı (facelift) yan etkileri nelerdir?
Geçici morarma, şişlik, uyuşma ve deri hassasiyeti oluşabilir. Enfeksiyon, kanama, yara iyileşmesinde gecikme ve aşırı yara izi, asimetri veya saç çizgisinde değişiklik meydana gelebilir. Yüz sinirleri felci(genellikle geçici ama kalıcı olabilir).

Yüz germe ameliyatı (facelift) sonrasında ne zaman işime dönebilirim?
Yüz germe ameliyatı (facelift) sonrasında 10 ila 14 gün içinde işe dönülebilir Yapılan yüz germe ameliyatı sınırlıysa (minilift) daha erken işe dönülebilir. 2 hafta veya daha fazla yorucu aktiviteden kaçınmak gerekir. Morarma: 2-3 hafta sürebilir. Facelift hastaları birkaç ay için alkol, buhar banyoları ve saunalardan kaçınmalıdır. 2 ay için de çok fazla güneşe maruz kalmamak gereklidir.

Yüz germe ameliyatı (facelift) sonuçları nekadar kalıcıdır?
Genellikle 5 ila 10 yıl sürer.

İdeal Yüz Germe ameliyatı adayı mıyım?
Yüzünüzdeki kırışıklıklar son yıllarda artmış ve aşağıdaki bulgular varsa fiziksel ve psikolojik olarak da sağlıklıysanız ideal yüz germe ameliyatı adayısınız demektir.
• Yüzde ve burun çevresinde derin çizgiler
• Ağız kenarlarında kırışıklıklar
• Çene altı kırışıklıklar fazlalıklar
• Çene altında yağlanma ve boyun kıvrımlarında artış
Alın germe ameliyatı
Estetik alın germe

Alın germe ameliyatında kaş ve üst göz kapaklarıyla saçlı çizgi arası gerilir. Bu işlem kızgın ve yorgun görünüşü ortadan kaldırır alındaki aşırı çizgiler kaybolur.

Alın germe ameliyatı ne kadar süre?
1 ila 2 saat.

Alın germe ameliyatı yan Etkileri nelerdir?
Geçici baş ağrısı, uyuşma, şişme ve morarma, kanama olabilir. Alın sinirlerinde geçici veya kalıcı hasar oluşabilir.

Alın germe ameliyatı sonrasında ne zaman işe başlayabilirim?
Alın germe ameliyatı sonrasında 7 ila 10 gün içinde işe başlayabilirsiniz. 2 ay boyunca yoğun güneş ışınından kaçınmak gereklidir.

Alın germe ameliyatı sonuçları ne kadar kalıcıdır.
Genellikle 5 ila 10 yıl.

Zımpara (dermabrazyon) (mikrodermabrazyon)


Zımpara (Mikrodermabrazyon) güneşten zarar görmüş ve yaşlanmış derinin gençleştirilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış cilt tazeleyici bir tekniktir. Bu tedavi ince çizgiler, çatlaklar, "kazayağı," yaşlılık lekeleri ve akne izleri gibi istenmeyen koşulları azaltmada etkilidir. Zımpara (dermabrazyon) (mikrodermabrazyon) sonucunda yeni cilt hücreleri ve kollajen üretimi artar.

Zımpara (dermabrazyon) (mikrodermabrazyon)ne kadar sürer
Zımpara 30-60 dakika arası sürer

Zımpara (dermabrazyon) (mikrodermabrazyon)nın yan etkileri nelerdir?
Zımpara sonrasında ciltte küçük kanama odakları oluşur hafif ağrı buna eşlik edebilir, enfeksiyon, hiperpigmentasyon olabilir. Hasta ilk 24 saati sargılı geçirir. İyileşme süresinde nemlendirici kremler ve güneş koruyucu kremler kullanmak gerekir.

bottom of page