FUE yöntemiyle saç ekimi

 

Yaşlanma beraberinde kalıtım ve özellikle erkeklerde testosteron hormonuna bağlı saç hücrelerinde aşırı hassasiyet kellik nedeni olan ve en sık görülen nedenlerdir.

Saç ekimi sadece erkeklerde değil aynı zamanda kadınlarda da başarılı sonuçlar ortaya koymuştur.

 

FUE yöntemi nedir?

FUE yönteminde saç kökleri ense ve şakak bölgelerinden tek tek alınır, dolayısıyla eski yöntemlerdeki yara izleri yoktur. Ayrıca saç hücreleri tek tek alındıklarından, konuldukları bölgelerde çok daha iyi beslenip tutarlar.

 

Fue yöntemiyle saç ekimi ne kadar sürer?
Burada ekilecek saç kökü sayısı önemlidir. Her seansta ideal olarak yaklaşık 2000-3000 adet saç kökü )folikül ekilir. Ameliyat zamanı ise yaklaşık 3-5 saat arası sürebilir.

 

Fue yönteminin yan etkileri varmıdır?

Bu yöntemle yapılan saç ekimi sonrasında

  • Baş ağrısı

  • Ekim bölgesinde kanama

  • Kafa bölgesinde uyuşma veya saçlı deride hassasiyet

  • Bazen de alında ve göz çevresinde şişlik meydana gelebilir.

 

Saç ekiminden ne kadar sonra işe dönebilirim?
İşe dönmeniz yaklaşık 2-3 gün alacaktır.

 

Saç ekimi sonrasında nasıl sonuç beklemeliyim?
Ekilen saçlar ilk aylarda dökülür daha sonra kalan kökler saç üretmeye başlar. Yeterli yoğunlukta saça sahip olmak için birden fazla ekim seansı yapılması gerekebilir.

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.