top of page

Estetik Burun Ameliyatı

Önemli!!!


Estetik burun ameliyatları tarafsız değerlendirdiğimizde estetik ve plastik cerrahinin çok fazla deneyim isteyen ameliyatlarındandır. Bu ameliyatın zor olarak sınıflanması yanlız tekniğinde ve yoğun tecrübe istemesinden değil özellikle yaptığımız ameliyatın sadece bir heykel yontma işi gibi düşünülmemesi gerektiğinden, hastanın yara iyileşme potansiyelinin, yaşının, burun derisi kalitesinin ve bunlar gibi birçok faktörün ameliyat sonucunu etkilemesindendir.

 

Aslında heykeltıraşlık mı yapıyoruz!! Bu aslında estetik burun ameliyatıyla ilgili biraz da romantik bir görüştür. Keşke yapılan ameliyat bukadar basit olsa biz Estetik Plastik Cerrahlar da rahat etseydik. İşin gerçeği bu ameliyat biraz daha karmaşıktır. Ameliyat sırasında müdahale ettiğimiz kanayan canlı dokulardır dolayısıyla, nekadar özenli davranırsak o kadar iyi sonuç alırız. Beni tecrübelerime göre nazik davranılan burunlar ameliyat bitiminde daha az morarır ve daha az şişerler (bu arada şişlik ve morarmaya neden olabilecek başka nedenler olduğunu unutmamak lazım) Önemli olan yetilerden birisi de bence Estetik Cerrahta yaptığı estetik burun ameliyatının sonuçlarını önceden öngörme duygusunun olmasıdır.

 

Çeşitli açılardan fotoğraflar!! Genelde burun hastalarımızın çeşitli açılardan fotoğraflarını çekeriz, bazen videolarda çekilebilir. Çekilen fotoğraflar hem yasal açıdan özellikle de burnunuzun ilk halini hatırlamak ve Estetik Cerraha ameliyat planlamasında yardımcı olmak açısından önemlidir. Eski burun şeklinizi unuttuğunuzda bu fotoğraflar hatırlamanızda yardımcı olacaktır. Bazı doktorlar size çeşitli bilgisayar programları vasıtasıyla burun tasarımı denilen ameliyat sonrası burnunuzun almasını bekledikleri şeklini gösterirler. Bu yaklaşık bir şekildir ve burun ameliyatından sonra yara iyileşmesine bağlı birtakım değişiklikler olacaktır ayrıca burun yapılan bir heykel gibi statik değildir. Birçok kişisel faktör bundan sapmalara neden olabilir.

Bu sitede özellikle Doç. Dr. Gürcan Aslan’ın 25 yılı aşan estetik burun ameliyatı tecrübeleri ve kitaplarda yazan son bilgilerin güzel bir karışımını bulacaksınız.

 

 

 

 

 

bottom of page