Kol germe ameliyatı aşırı kilo almış veya aşırı kilo vermiş hastalarda, kol dirsek yukarısında aşırı yağ birikimi ve deride sarkma olan bölgenin kolun iç kısmından yapılan ameliyat ile düzeltilmesidir. Kalan izler kolun iç kısmındadır.

 

Kol germe ameliyatı ne sürede yapılır?
Ameliyat yaklaşık 1-2 saat kadar sürmektedir. Estetik ameliyatlarda büyük kesiler yapılıyorsa işlem zamanının çoğunu estetik dikiş tutmaktadır.

 

Kol germe ameliyatı sonrasında ne gibi sıkıntılar oluşabilir?
Bu ameliyat sonrasında  geçici şişlik, morarma, kanama ve uyuşma olabilir. Bazen enfeksiyon oluşabilir.

 

Ameliyatı sonrasında işime ne kadar zamanda dönebilirim?
Ameliyat sonrasında yaklaşık 1-2 haftalık iyileşme süresi vardır. Özellikle şişliği azaltmak için ilk hafta kol kullanılması kısıtlanmalıdır. Hastalar 2-4 hafta içinde her zamanki işlerine başlayabilirler.

Kol germe ameliyatı

 

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.