Estetik burun ameliyatı sonrası bakım ve tampon kullanımı


A:B:D de çalışan Estetik ve Plastik cerrahlar arasında yapılan 2010 yılına ait bir çalışmada estetik burun ameliyatı sonrası bakım uygulama eğilimleri, tampon ve splint (alçı) uygulayıp uygulamadıkları sorgulanmıştır. Özellikle tampon uygulanıp uygulanmaması tartışmalı bir konudur.


Sonuçlar: Estetik burun ameliyatı sonrasında estetik cerrahların büyük bir kısmı ameliyat sonrasında düzenli buz uygulaması yaptıklarını bazen de morarmayı önlemek için ikinci bir tedavi (birtakım ilaçlar) yöntemine başvurduklarını belirtmişlerdir. Daha az sayıda rinoplasti yapan cerrahlar ameliyat sonrasında özellikle burun ucuyla ilgili daha çok problemle karşılaştıklarını bildirmişlerdir. Estetik burun ameliyatı sonrası bakım, estetik cerrahlar arasında büyük ölçüde değişir. Bildirilen verilere göre A.B.D.de özel çalışan ve estetik burun ameliyatı yapan cerrahların çoğunluğu ameliyat sonrası tampon uygulamaya devam etmektedirler.

Dr. Gürcan Aslan burun estetiği ameliyatlarından sonra gerekirse ortaları delikli, ameliyattan hemen sonra bile hastanın nefes almasını engellemeyen silikon burun tamponu kullanmaktadır. Ankara'da estetik burun ameliyatı olmayı düşünürseniz bir de benim fikrimi almak için sizi kliniğime beklerim.

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.