top of page

Estetik burun ameliyatı sonrası bakım ve tampon kullanımı


A:B:D de çalışan Estetik ve Plastik cerrahlar arasında yapılan 2010 yılına ait bir çalışmada estetik burun ameliyatı sonrası bakım uygulama eğilimleri, tampon ve splint (alçı) uygulayıp uygulamadıkları sorgulanmıştır. Özellikle tampon uygulanıp uygulanmaması tartışmalı bir konudur.


Sonuçlar: Estetik burun ameliyatı sonrasında estetik cerrahların büyük bir kısmı ameliyat sonrasında düzenli buz uygulaması yaptıklarını bazen de morarmayı önlemek için ikinci bir tedavi (birtakım ilaçlar) yöntemine başvurduklarını belirtmişlerdir. Daha az sayıda rinoplasti yapan cerrahlar ameliyat sonrasında özellikle burun ucuyla ilgili daha çok problemle karşılaştıklarını bildirmişlerdir. Estetik burun ameliyatı sonrası bakım, estetik cerrahlar arasında büyük ölçüde değişir. Bildirilen verilere göre A.B.D.de özel çalışan ve estetik burun ameliyatı yapan cerrahların çoğunluğu ameliyat sonrası tampon uygulamaya devam etmektedirler.

Dr. Gürcan Aslan burun estetiği ameliyatlarından sonra gerekirse ortaları delikli, ameliyattan hemen sonra bile hastanın nefes almasını engellemeyen silikon burun tamponu kullanmaktadır. Ankara'da estetik burun ameliyatı olmayı düşünürseniz bir de benim fikrimi almak için sizi kliniğime beklerim.

bottom of page