Meme ucu estetiği

 

 

 

Meme ucu estetiği ameliyatlarında ameliyat edilen memenin çıkıntılı uç kısmı ve çevresindeki koyu renkli kısımdır (nipple ve areola). Bu tür ameliyatlar genelde lokal anestezi (sınırlı uyuşturma) ile yapılan kısmen kısa süren estetik cerrahi operasyonlardır. Bu ameliyatların yapılmasına gerek olan durumlar:

  • Meme başının içeri doğru çökük olması (Bu deformite aynı zamanda emzirmeyi de olumsuz etkiler, emzirebilmek için düzeltilmesi gerekir)

  • Meme başının rahatsızlık veren şekilde büyük olması

  • Meme başı çevresindeki koyu renkli kısmın fazlasıyla geniş ve şekilsiz olması.

Bütün meme ucu estetiği (meme başı estetiği) ameliyatı yapılan kişiler ( Eğer herhangi bir olumsuz gelişme olmadıysa) (enfeksiyon, kanama gibi)1-2 gün içinde işlerine dönebilirler.

 

 

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.