Yanak Estetiği, Bişektomi (Hollywood yanağı)

 Yüz güzelliği yüzdeki tüm yapıların birbiriyle uyum içinde olmasıyla sağlanır. Yuvarlak bir yüz göze pek hoş görünmez, estetik olarak daha oval ve ters üçgen gibi duran yüzleri daha çok beğeniriz. Bazen kişi çok zayıf olabilir, buna rağmen yuvarlak bir yüze sahiptir ve ne yaparsa yapsın yüzünün bu yuvarlak ve tombul duruşunu değiştiremez. İşte burada yanak inceltme estetiği ameliyatı bize yardımcıdır.

Yanak inceltme estetiği:

Günümüzde oldukça popüler olmuştur. İlk başlarda hollywood'daki ünlülere yapılan bu ameliyatı artık yüzünün şişmanlığından şikayet eden herkese yapmaktayız. Bu sayede elmacık kemikleri daha çıkık, yüz daha orantılı hale gelmektedir.

Bişektomi (Yanak inceltilmesi ameliyatı)

Özellikle buccal bölge dediğimiz yanağın ağız köşelerine yakın kısımlarında olmak üzere yanakta cilt ve kasların altında toplanan bir yağ yastıkçığı mevcuttur. Bu yağ toplanmasının özellikle orta yanak bölgesinde bulunan kısmı alınır. Toplam yanak içi yağının yaklaşık %35-40ı ameliyat ile alınmaktadır. Bu yağ yastıkçığına bu yağ yastıkçığının önemini ilk vurgulayan Bichat olması nedeniyle Bichat yağ yastıkçığı da denmektedir. Ameliyat tamamen ağız içerisinden, küçük bir kesi ile yapılır. Ben ameliyatta genel anesteziyi tercih ediyorum. Ameliyatta yüzde şişkinliğe neden olan yağların bir kısmı alınmakta ve yaraya kendi eriyen dikişler atılmaktadır. Yanak inceltme ameliyatı yaklaşık 45 dakikada bitmektedir. 

Ameliyat sonrasında ameliyata bağlı bir ödem görülebilir. Ama gün be gün ameliyatın sonuçları kendini belli eder. Tüm ödemin inmesi bazen 3-4 haftaya kadar devam edebilmektedir.

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.