Kimyasal Peeling (Asit ile yüz gençleştirme)

Kimyasal peeling

AHA diye adlandırılan Glikolik asit, Salisilik asit yada Daha derin peelinglerde kullanılan Trikloroasetik asit ve türevleri kullanılarak cildin çeşitli tabakalarının soyma işlemidir. Asit güçlendikçe soyulan tabakanın derinliği artar. Soyulan tabakalar ve vücudun yara iyileşmesinden faydalanılarak daha pürüssüz daha taze bir cilt görünümü elde edilir. Oluşan yeni deri tabakası eski deriden daha pürüssüz ve daha az kırışıktır.

Yüzeyel yada öğle arası Peeling: Kısa sürede uygulanan sonrasında hafif bir kızarıklık bırakan peeling yöntemidir. Kişi işine hemen dönebilir. Yüzdeki yüzeyel lekeleri giderri, cilde canlı bir görünüm katar. Yüze, boyuna, dekolte bölgesine ve el sırtlarına uygulanabilir.

Orta kalınlıkta Kimyasal Peeling: Uygulana asitler cildin orta tabakalarına kadar etki eder ve ölü hücreleri ortamdan uzaklaştırır. Yaşlılık lekelerinde, ince yüz kırışıklıklarında, çillerde kullanılabilir. Cildin kaba ve cansız görünümünü düzenler.

Kimyasal Peeling uygulanan durumlar

  • Akne izleri (sivilce izleri)

  • Yaşlanmış yıpranmış deri

  • Güneş lekeleri

  • İnce kırışıklıklar

  • Cildin canlı ve genç görünüşünü sağlamak

 

Koyu tenli kimselerde dikkatli uygulanması gerekir. Hamile ve emzirenlerde, ayrıca son 6 ay içinde accutane gibi akne ilacı alanlarda kullanılmaz.

 

Kimyasal Peelingden sonrası için en önemli nokta yüksek faktörlü güneş kremi kullanmaktır. Kimyasal Peeling yapılan bölgeler güneşe karşı aşırı duyarlıdır.

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.