Dudak Dolgusu

Yüzde güzellik algımızın ilk fark ettiği gözler ve burun ise ikinci olarak gözümüze çarpan özellikle, kadınlarda dudaklardır. Dudakların şekilli ve hacimli olması, her zaman kişiye bir çekicilik katar. Yıllar içinde birçok dolgu maddesi kullanılmışsa da günümüzde Hyaluronik asit dolgu maddeleri dudak ve yüz bölgesinin hacimlendirilmesi için kullanılmaktadır. Dudak dolguları dudaklarınıza

  • Şekil verir

  • Hacim kazandırır

  • Yapısını kuvvetlendirir

Etki genelde 8-10 ay sürer. Türkiye’de satılıp uygulanan birçok Hyaluronik asit dolgu maddesi vardır.Önemli olan doktorunuzun hangi markayı uyguladığını bilmektir. Bazı markalar daha kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Allerjik reaksiyon genelde görülmez çünkü Hyaluronik asit normalde vücudumuzda bulunan yapıtaşı maddelere benzer.

Dudak dolgusunda, dolgunun kalitesi kadar dudak dolgusunu yapan doktorun tecrübesi de önemlidir.Sonuçta dudakta doldurulan bölüm değiştiğinde bambaşka doğal olmayan dudaklar ortaya çıkabilir. Önemli olan doğal dudak yapısı oluşturmaktır.

Ben Ankara'daki kliniğimde genellikle kanül yöntemiyle dudak dolgusu yapıyorum. Bu sayede hem daha doğal dudaklar oluşuyor, hem de dudağa ayrı ayrı iğne batırarak oluşan morluk ve ağrı olmuyor. Böylelikle ister Fransız dudağı ister Angelina dudağı diyelim dolgun ama doğal dudaklar ortaya çıkıyor.

Dudak dolgusu yaptıranlarda önemli bir seçenek de kendi yağ dokusu ile dudağın doldurulmasıdır.

  • Dudak dolgusu 8-10 ay dayanır. Metabolizmanız hızlıysa bu süre kısalabilir. (Bazı kişilerde etki 1 yıla kadar çıkmaktadır.)

  • Dolgu etkisi hemen ortaya çıkar

  • Öpüşürken normal dudaklardan farksızdır

  • Dolgu uygulaması 15 dakika sürer ve sonrasında günlük hayatınıza dönebilirsiniz

  • Dolgunun etkisi tamamen geçse bile dudak dokunuzda sarkma olmaz

  • Dudak dolgusunun fiyatları yapılacak dudak dolgusu miktarına göre değişim gösterebilmektedir.

Yasal Uyarı: Bu site herhangi bir ticari kaygı ve reklam amacı taşımadan kişileri genel olarak estetik cerrahiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu siteden yararlanarak hastalara tanı, teşhis koymak ve tedavi etmek mümkün değildir. Sitenin bu amaçla kullanılması sonucu doğacak her türlü problem, yan etki, hak kaybı kullananın sorumluğundadır. Bu siteye giren tüm ziyaretçi ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Bu sitedeki bilgi ve yorumlar tamamen kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Tıp alanında bilgiler çok hızlı değişebilmektedir. Kişilerin burada bulunan bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden emin olmaları, doğru tedaviye ulaşmaları için mutlaka konusunda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekmektedir.